STRONA GŁÓWNA

Strony

Strony

środa, 15 stycznia 2014

Cannes - plaża, morze i film

Cannes jest miastem francuskiej Riviery. Lazurowe Wybrzeże przyciąga tłumy turystów swoimi plażami i niesamowitą atmosferą wypoczynku. To miasto słynie głównie z niezwykle prestiżowych festiwali filmowych takich jak Cannes Film Festival czy Cannes Lions International Advertising Festival. Od epoki średniowiecza aż do XIX wieku była w tym miejscu mała wioska rybacka. Z czasem jednak tereny te zostały zabudowane przez rezydencje bogatych Francuzów oraz innych obcokrajowców, których urzekł urok Morza Śródziemnego.
♦ JAK DOTRZEĆ DO CANNES

Nice Côte d’Azur Airport

Port lotniczy Nice Côte d’Azur znajduje się w odległości 24 kilometrów od Cannes. Przewoźnik CannesExpress oferuje przewóz "od drzwi do drzwi", zabierając pasażerów z lotniska prosto pod hotel czy też inny wskazany adres. Cena usługi to około 20 €.

Pociągi

TGV dociera na dworzec główny w Cannes z największych francuskich miast, takich jak Nicea, Tuluza, Marsylia, Lyon czy Paryż. Połączenia zagraniczne obejmują Brukselę (Belgia, 6 godzin), Mediolan (Włochy, 5 godzin), Rzym (Włochy, 10 godzin), Wenecję (Włochy, 10 godzin) oraz Bazyleę (Szwajcaria, 10 godzin). Drobne stacje kolejowe jak Gare de Cannes-La Bocca i Gare du Bosquet oferują jedynie połączenia regionalne.

Busy

Autokary zatrzymują się na Gare Routière de Cannes, znajdującego się w samym centrum miasta, w pobliżu ratusza. Usługi przewozowe oferują zagraniczny przewoźnicy tacy jak Eurolines i Agence Phoceens. Usługi regionalne to już działka Rapides Côte d’Azur i CTM, zaś lokalny transport to sieć połączeń Bus Azur.


Pod hotelem Carlton, szczególnie w okresie festiwalów filmowych, na gwiazdy światowego kina czekają turyści z palcami na migawkach aparatów, którzy wypatrują celebrytów i robią sobie zdjęcia przy najdroższych samochodach świata. 


Cannes to niewielkie miasto, które zasłynęło głównie dzięki głośnemu festiwalowi, w którym uczestniczą największe gwiazdy kina z całego świata. Turyści znajdą tu plaże, piękne, czyste morze i śródziemnomorski klimat. Podróżnik? Podróżnikowi wystarczy kilkugodzinny spacer po mieście. Nie ma tu za wiele do oglądania. Cannes to miasto dla ludzi, którzy chcą siedzieć na słońcu i odpoczywać. Nas to miejsce zupełnie nie urzekło, choć fajnie było je odwiedzić choć na parę godzin. Veni, vidi, I longius ire :)

- M.I.

2 komentarze:

  1. Aż się rozmarzyłem :) Trzeba przyznać, urokliwe miejsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Marian wynajmoje domek w Cannes za rozsądną cenę.Polecam
    .Zobaczcie na Facebook Wczasy we francji

    OdpowiedzUsuń