STRONA GŁÓWNA

Strony

Strony

Strony

sobota, 8 lutego 2014

Imperia - miasto, o którym turystyka zapomniała

Publikując ten wpis mam wyrzuty sumienia. Pokazuję Wam miasteczko, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Miejsce niezadeptane przez niemieckich emerytów, ani przez miłośników fotografii z Azji. To moja Imperia, którą chciałbym ogrodzić wysokim murem, by nie umarła. Kwintesencja Włoch. Nie ma tu nic do oglądania. Imperia jest wspaniała sama w sobie. Nie ma turystów, a hotele można policzyć na palcach u dłoni. To cud, że turystyka jeszcze nie odnalazła tego miejsca. A ja wcale nie mam zamiaru się do tego przyczyniać, stąd moja prośba - obejrzyj nasze zdjęcia, jedź do Imperii - ale nikomu o niej nie wspominaj.


Imperia to włoska miejscowość w rejonie Liguria, położona nad Morzem Liguryjskim u ujścia rzeki Impero. Gospodarka miasta opiera się na uprawie kwiatów i oliwek. Imperia powstała wskutek połączenia dwóch mniejszych miasteczek - Oneglii i Porto Maurizio. Inicjatorem fuzji z 1923 roku był sam Benito Mussolini. Architektura jaka była, taka została. Typowa faszystowska prostota.

Imperia, Włochy
Imperia, Liguria (Włochy)
Imperia, Liguria (Włochy)
Imperia, Liguria (Włochy)


[ podrozeMM ]

4 komentarze:

 1. Anna Piotrowicz18 czerwca 2016 11:40

  pięknie tam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestesmy tu i jest cudownie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale Wam zazdroszczę!

   Usuń
 • Mało znana Imperia a historycznie związana z Mussolinim . Przepiękne i urokliwe uliczki, polecamy restaurację Mirage prowadzoną przez rodzinę Don Giuseppe a także sklep rowerowy Luca Bosco ( udane zakupy ) pani Marleny z Polski , która służy pomocną dłonią i radą dla rodaków.

  OdpowiedzUsuń