niedziela, 12 października 2014

easyBus - transport z lotniska do Londynu

easyBus to tani serwis autobusowy należący do easyGroup. To właśnie z tym przewoźnikiem udaliśmy się z lotniska Stansted do Londynu. Bilety kosztowały nas £11, czyli około 58 zł w dwie strony za osobę (29 zł w jedną). Obok Stansted easyBus oferuje również połączenia z lotniskami Gatwick i Luton.

strona www: http://pl.easybus.co.uk/

źródło: wikipedia

easyGroup, której częścią jest easyBus, to spółka prowadząca działalność w wielu branżach: tanie linie lotnicze easyJet oraz fastjet (Afryka), wypożyczalnia aut easyCar, easyPizza, easyHotel, easyOffice, easyGym, easyFoodstore i easyVan. 

tanie linie lotnicze easyJet

Wracamy do easyBusa. Oto kilka praktycznych informacji:
  • Rezerwacji dokonać można na stronie internetowej przewoźnika. Dużym udogodnieniem jest witryna w języku polskim. 
  • Warto sprawdzić limit bagażu, jaki można ze sobą zabrać na pokład >> limit bagażu<<
  • Przewoźnik zastrzega sobie, iż nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z opóźnień takich jak spóźnienie na samolot. Warto zatem wziąć pod uwagę bezpieczny zapas czasu. 
  • Jeżeli w busie będzie wolne miejsce, można pojechać godzinę wcześniej lub później niż planowany czas odjazdu. Oczywiście nie ma pewności, że kierowca nas zabierze. Wszystko zależy od ilości zajętych siedzeń w pojeździe.
  • W przypadku rezygnacji z podróży przewoźnik zwraca 50% wartości biletu.


                                  CENY BILETÓW

Zaleca się zakup biletów na przejazd online ze względu na znacznie niższe koszty usługi. Kupując z wyprzedzeniem zapłacimy od 2-5 funtów, czyli 10-26 zł. Bilet kupiony u kierowcy to wydatek £10 (51 zł). Podane ceny dotyczą przejazdu w jedną stronę.


PRZYSTANKI

Stansted Airport - Baker Street lub Old Street
Luton Airport - Liverpool Street lub linia NationalExpress (patrz: mapka niżej)
Gatwick Airport - Earl's Court / West Brombton

easybus.co.uk

Byliśmy bardzo zadowoleni z usługi easyBusa. Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów, pomijając fakt, iż prawie się spóźniliśmy. Wynikało to z ogromnej kolejki na lotnisku Stansted przy kontroli granicznej (UK border controls). Podróż była bardzo przyjemna i trwała nieco ponad godzinę. W busie jest dużo miejsca, można otworzyć okno. Przyczepilibyśmy się tylko do czystości. Siedzenia były miejscami poplamione. Zaskoczyło nas również, że przy WYSIADANIU z busa należało ponownie okazać "skasowany" bilet. Długo takowego szukaliśmy, bo wepchnęliśmy go gdzieś do plecaka. Czyżby kierowca bał się, że pasażer na gapę wskoczy oknem? W busie było 12 miejsc, a podróżowało z nami jakieś 5 osób. No cóż, nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego wysiadając na Baker Street w centrum Londynu musieliśmy udowodnić, że zapłaciliśmy z przejazd. 

Czepiamy się :) Oczywiście nie są to jakieś ogromne wady wpływające na komfort podróży. Jak już wcześniej mówiliśmy podróż z easyBusem minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Z naszych wcześniejszych poszukiwań wynika, że jest to najtańszy sposób na dotarcie z lotniska do Londynu. PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

♦ LONDYN
♦ LONDYN - CENY BILETÓW WSTĘPU

1 komentarz:

  1. Wiele przydatnych informacji do wykorzystania w podróży do Anglii.

    OdpowiedzUsuń