STRONA GŁÓWNA

Strony

Strony

Strony

sobota, 23 maja 2015

Odprawa internetowa - Wizz Air

Odprawa internetowa. Ktoś, kto nigdy nie latał poczuje się niczym człowiek, któremu obce gotowanie, a musi upiec ciasto. Jak się zmobilizować do próby odprawy internetowej? Można puścić z głośników piosenkę, tak jak ma to miejsce przed walką bokserską. Inni wydadzą dziki krzyk niczym wojownik przed bitwą. Niekiedy pomaga powtarzanie sobie w koło "dam radę" lub nieco bardziej awangardowo "kim jesteś - jesteś zwycięzcą". Wy jednak postanowiliście poprosić o radę wujka google i trafiliście tu. 
Po swojej pierwszej odprawie poczujecie się niczym człowiek, któremu nieobce gotowanie, a murzynka można najprościej upiec w mikrofali.Odprawić można się nie wcześniej niż na miesiąc przed danym lotem. W tym celu wchodzimy na stronę www.wizzair.com i logujemy się wpisując swój adres e-mail oraz hasło ustawione podczas zakładania konta. 


Następnie w miejscu logowania pojawi się panel. Należy kliknąć "odprawa". 


Witryna poprosi o numer potwierdzenia rezerwacji oraz nazwisko głównego pasażera. Dane potrzebne do uzupełnienia luk znajdziecie na poczcie mailowej. Tam zapewne otrzymaliście wiadomość z rezerwacją po zakupie biletów. 


Po znalezieniu rezerwacji pojawi się panel z domyślnie uzupełnionymi danymi. Należy po kolei wybrać rodzaj bagażu podręcznego (bezpłatny mały / duży +67 zł), ilość sztuk przewożonego bagażu nie-podręcznego (brak - bezpłatnie, 1 szt. 138 zł, 2 szt. 276 zł, 3 szt. 414 zł) oraz rodzaj odprawy (internet - bezpłatna, na lotnisku +41 zł). 


Następnie należy rozwinąć panel dla naszych towarzyszy w podróży. Nastąpi to po wciśnięciu małej strzałki w granatowym banerze "Dorośli 2". 


Po wybraniu rodzaju bagażu i jego ilości klikamy w różowy baner "Kontynuuj do odprawy internetowej" umieszczony po prawej stronie. 


Następnie system rezerwacyjny przekieruje nas do wyboru miejsc w samolocie. Ta opcja jest płatna, a wysokość ceny zależy od ulokowania w danej części samolotu. W tym miejscu można np. wykupić siedzenie z dodatkową przestrzenią na nogi. Jeśli jednak nie mamy ochoty na żadne dopłaty, system przydziela miejsca automatycznie.


W przypadku lotu "tam i z powrotem" po kliknięciu w baner "kontynuuj podczas odprawy online" pojawi nam się ponownie plan samolotu. Tym razem system wyświetli miejsca podczas lotu powrotnego. Należy pamiętać o zaznaczeniu akceptacji Ogólnych Warunków Przewozu (GCC). 


Następnie przejdziemy do etapu, który większość osób omija. Można tu wykupić m.in. ubezpieczenie czy też inne usługi. Niezainteresowani upewniają się, czy wszędzie znajduje się opcja "Nie dziękuję" lub inna, odmawiająca wszelkich dodatkowo płatnych udogodnień. Klikamy różowy baner "kontynuuj do odprawy internetowej". 


Przechodzimy do kolejnego etapu. Wyświetli się tam lot oraz lista pasażerów. Należy przy każdym z nich kliknąć link "odprawa", a następnie potwierdzić chęć ulokowania w samolocie w oknie, które pojawi się na ekranie. 


Po tej czynności będziemy mogli wydrukować karty pokładowe. W tym celu należy kliknąć link "wydrukuj karty pokładowe", który pojawił się po potwierdzeniu odprawy. Bilet zostanie otwarty przez przeglądarkę internetową. Klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce na karcie pokładowej i wybieramy opcję drukuj. 


Wydrukowaną kartę pokładową należy mieć cały czas przy sobie podczas pobytu na lotnisku. Dla bezpieczeństwa lepiej wydrukować po 2 kopie - jedną mieć przy sobie, drugą schować np. do bagażu podręcznego. Podczas pobytu w Barcelonie mój bilet znajdujący się w kieszeni po deszczu przemókł wraz z ubraniem. Przydała się kopia znajdująca się w koszulce foliowej w plecaku :) 

Sami widzicie, to banalnie proste! Dla wprawionych w podróżowaniu to pestka. Ci, co lecą po raz pierwszy często proszą innych o pomoc spodziewając się podczas odprawy łamigłówek, testów egzaminacyjnych z regulaminu przewozu oraz pytań z zakresu cieczy łatwopalnych. A tu się okazuje, że trzeba tylko klikać "dalej", "dalej", "dalej". Mimo wszystko mam nadzieję, że ten post rozwieje wątpliwości nowicjuszy i ewentualnie pomoże w internetowej odprawie. Przyjemnego lotu!
1 komentarz:

  1. Za miedzą i dalej25 maja 2015 21:34

    Przydatny poradnik, opiszcie jeszcze odprawę Ryanaira ;)

    OdpowiedzUsuń