STRONA GŁÓWNA

Strony

Strony

Strony

piątek, 14 sierpnia 2015

Zakup biletów lotniczych Wizz Air krok po kroku

1. Wchodzimy na stronę internetową www.wizzair.com, wpisujemy cel podróży oraz miejsce wylotu, liczbę osób i tym podobne. Wcześniej trzeba założyć konto, by później się zalogować. 


2. Wybieramy termin podróży, który nam odpowiada. Jeżeli chcemy uniknąć dodatkowych opłat, zaznaczamy dany lot w kolumnie "basic". Weryfikujemy zgodność w pasku po prawej stronie, po czym zaznaczamy akceptację Zasad poufności i Ogólnych warunków przewozu oraz klikamy KONTYNUUJ.
Osoby nieposiadające Wizz Discount Club zapłacą tyle, ile wskazuje cena regularna. Za kartę członkowską trzeba dopłacić 123 zł (12 miesięcy ważności), jednak opusty dla stałych klientów są tak atrakcyjne, że zazwyczaj Wizz DC błyskawicznie się zwraca. Ja gdy kupowałem bilety do Barcelony dla 2 osób zakupiłem kartę dzięki której zapłaciłem za bilety jeszcze mniej, niż bez niej, mimo, że Wizz Discount Club kosztowała te 123 zł. Najlepiej obliczyć, czy rabat jest wyższy niż wartość karty członkowskiej. 


3. Następnie uzupełniamy dane podróżnych, czyli imiona i nazwiska, oraz rodzaj preferowanego bagażu. Darmowy jest tylko mały bagaż podręczny o wymiarach 42 x 32 x 25 cm, czyli standardowy plecak szkolny. Duży bagaż podręczny ma wymiary 56 x 45 x 25 cm i trzeba za niego dopłacić 42-76 zł (w zależności od trasy i terminu). Bagaż rejestrowany do 23 kg, którego nie możemy zabrać na pokład, to wydatek rzędu 63-186 zł (w zależności od trasy i terminu). Cięższe walizki maks. 32 kg to koszt 105-228 zł (w zależności od trasy i terminu).
Po wyborze bagażu należy zaznaczyć, czy odprawimy się przez internet, czy na lotnisku (41 zł). Ta pierwsza opcja jest darmowa.
Jeżeli nie wyświetlą nam się kolumny do uzupełnienia danych drugiego pasażera, należy rozwinąć stronę poprzez kliknięcie w strzałkę na granatowym pasku.
Gdy już wypełnimy wszystkie okna, klikamy KONTYNUUJ.4. Następnym krokiem jest wybór miejsc w samolocie. Jeśli nie chcemy dopłacać, akceptujemy losowo przydzielane siedzenia przez system rezerwacji. W przypadku jakiś prywatnych preferencji należy wybrać dane miejsce w samolocie wedle przedziału cenowego. Na koniec klikamy KONTYNUUJ.


5. W przypadku lotu tam i z powrotem, system rezerwacyjny ponownie wyświetli nam schemat pokładu samolotu, tym razem z przydzielonymi miejscami na podróż powrotną. Należy postępować tak jak w kroku 4. 


6. Po wyborze/akceptacji miejsc na pokładzie, system rezerwacyjny będzie nam oferował wszelakie opcje począwszy od ubezpieczenia przez transport, hotel, po wypożyczenie auta. Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani, klikamy "Nie, dziękuję." oraz przechodzimy dalej klikając KONTYNUUJ.


7. W kolejnym kroku należy uzupełnić informacje kontaktowe i dotyczące płatności. Kolumny oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Wpisujemy wszystkie wymagane dane i klikamy KONTYNUUJ.


8. Następnie wybieramy opcję płatności: Karta kredytowa, Przelew bankowy lub kupon Wizz. Nawet jeśli nie posiadamy karty kredytowej, można zapłacić za bilety kartą debetową.
Wybieramy typ karty (Visa, MasterCard...), następnie wpisujemy jej numer, datę końca ważności (miesiąc, rok) oraz nazwisko posiadacza. Na końcu należy podać numer CVC2/CVV. Tak jak jest to wyjaśnione na stronie rezerwacji, są to 3 ostatnie z 7 cyfr kodu znajdującego się obok numeru karty (patrz zdjęcie poniżej). Następnie klikamy DOKONAJ PŁATNOŚCI. 


9. Płatność następuje automatycznie przez system, więc należy odczekać aż transakcja zostanie zaakceptowana. Po chwili otrzymamy potwierdzenie rezerwacji z numerem potwierdzenia. Warto zanotować kod rezerwacji, gdyż będzie on potrzebny przy odprawie. Numer ten otrzymamy również w wiadomości wysłanej na podanego przez nas maila. Jeżeli kupujemy bilety wcześniej niż na miesiąc przed wylotem, możemy od razu się odprawić. 

O odprawie przeczytacie w osobnym poście: >> kliknij <<

To by było na tyle :) Miłego lotu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz